Rubriky
Nezařazené

IQOS 3 škodlivost heets vs klasické cigarety nikotin.

HEETS nebo klasické cigarety? Kdo vyhraje v obsahu nikotinu?

Při příchodu elektronické cigarety IQOS 3 na český trh, se velmi spekulovalo o škodlivosti a obsahu nikotinu v tabákových náplních HEETS. A tak se výrobky začaly analyzovat a vzniklo mnoho chemických rozborů, z kterých je již dnes jasné, že HEETS jsou sice méně škodlivé nežli běžné cigarety, ale obsah nikotinu o mnoho menší není. Což může být pro někoho špatná, ale pro jiné dobrá zpráva. Nikotin navozuje pocit zklidnění a příjemného omámení. Pozitivní však je, že nezpůsobuje zásadní škody, na rozdíl od spáleného dehtu. Má dopad na zúžení cév, stimuluje srdce a trávicí trakt, zvyšuje tlak a zrychluje metabolismus.

Běžné cigarety obsahují přibližně 0,3 – 0,8 mg nikotinu z něhož však většina při spalování shoří a do těla se vstřebá asi 20% původního obsahu. Jak uvádí výrobce IQOS 3, společnost Phillip Morris, v tabákových náplních HEETS je obsaženo 5 mg nikotinu. Jelikož však IQOS tabák pouze zahřívá a nespaluje, do těla se vstřebává o hodně více nikotinu, takže je dobré si hlídat, zda Vám nevzniká závislost na nikotinu, případně sledovat, aby nedošlo k předávkování organismu. To se může projevovat žaludečními nevolnostmi nebo bolestmi hlavy.

Uživatelé IQOSU se často mylně domnívají, že obsah nikotinu je v HEETS zanedbatelný, protože se jim nedostává „pocitu dokouření,“ který je u klasických cigaret běžný. Nejedná se však o nedostatek nikotinu, jak už víme, ale spíše o to, že u IQOS uživatelům chybí lidově řečeno „kopnutí do krku,“ které je u cigaret při šluknutí běžné a způsobuje ho vdechování silného kouře, ten je u HEETS nahrazen párou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *