Velmi častým tématem diskuzí ohledně IQOS, jsou rozdílné ceny a příchutě HEETS po celém světě. Alespoň u nás v České republice je mnoho lidí nespokojených se zákonem EU, který zde zakazuje prodej a distribuci ochucených tabákových výrobků, protože například z Ruska nebo Japonska je možné si dovézt mnoho zajímavých příchutí, jako jsou borůvky nebo třeba perník. Jak je to tedy s rozdíly a jaké jsou hlavní důvody, proč tomu tak je?

Důvodů je zajisté mnoho. Jedním z hlavních je právě to, že na území EU je zakázán prodej ochucených cigaret, zatímco jinde ve světě ne. Ohledně ceny jsou tu pak další důvody, jako jsou například rozdílné dodávky z různých tabákových pěstíren ve světě. Navíc díky tomu tabák v HEETS nikdy není stejný a v každé továrně jsou vyrobené HEETS v podstatě unikátní. To dokazuje, že možné rozdíly v chuti, barvě nebo konzistenci tabáku nejsou nijak záměrné a nejde o manipulování chuti nebo dvojí kvalitě, jak si mnoho lidí myslí.

Cena HEETS se pak hodně odvíjí od cen cigaret Marlboro – ve společnosti Philip Morris se snaží, aby HEETS byli vždy o něco málo levnější. To také hodně závisí na cenových relacích v jednotlivých zemích světa. Bohužel je zde však počítáno i se spotřební daní, která má v nejbližším roce o něco pozdvihnout ceny klasických cigaret, tudíž i HEETS, jejichž cena naroste společně s červenými cigaretami Marlboro. To pro spotřebitele HEETS není vůbec dobrou zprávou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *