Rubriky
Nezařazené

Převoz IQOS HEETS přes hranice – na co si dát pozor

V různých zemích po celém světě se prodávají různé druh IQOS, které mají jak jiná balení, tak jiné příchutě. Je tak logické, že si kuřáci IQOS ze svých cest do zahraničí chtějí přivézt nějaký ten suvenýr, například v podobě zajímavých druhů HEETS, které v ČR nejsou k dostání. Je však důležité si dát pozor na to, jaké jsou ohledně importu a exportu cigaret v dané zemi zákony, mohli byste na to krutě doplatit. Jak to tedy je s převozem HEETS přes hranice?

Velkým plusem je, že se dle zákonů ohledně dovozu do země, nejedná o cigarety, nýbrž o bezdýmný tabákový výrobek, který se posuzuje dle množství obsaženého tabáku. V EU je pak převoz takových výrobků povolen bez cla s tím, že by se mělo jednat o množství určené k vlastní potřebě, nikoliv k dalšímu prodeji. Zda se jedná o množství určené k vlastnímu užívání, pak určuje Celní správa, která zhodnotí množství, způsob balení i například společnost, pro kterou pracujete. Cena zboží pak zahrnuje DPH země, ze které zboží dovážíte. V ČR už pak žádné daně neplatíte.

Při dovozu zboží si dejte pozor na maximální povolené množství na osobu, které se navíc násobí také počtem spolucestujících. U tabáku se jedná o 1 kg, tedy asi 164 krabiček HEETS, 16 kartonů. Při převozu většího množství se pak hodně hledí na to, zda jste se zboží snažili v autě ukrýt, či nikoliv. Následně se platí clo nebo může být zboží dokonce zabaveno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *