Při příchodu IQOS na český trh, příliš mnoho lidí nevědělo, o co se doopravdy jedná. Bylo zde mnoho spekulací typu, že IQOS není vůbec škodlivý nebo je naopak stejně škodlivý jako klasické cigarety. Dne už však víme, že pravda je někde mezi, a že s přechodem z klasických cigaret na IQOS nepřestáváte kouřit, ale především snižujete zdravotní rizika, které kouření způsobuje. Nejedná se tedy o žádnou vyloženě zdravou náhradu a vždy bude lepší volbou přestat kouřit úplně. To by bylo ulehčující nejen pro vaše zdraví, ale také pro vaší peněženku, které přechodem na IQOS nijak neodlehčíte.

Mnoho lidí bere IQOS jako nějakou zdravou záchranu od kouření a odpočítává dny a hodiny od poslední cigarety. Toto je však snad nejhorší způsob, jakým se k tomu můžete postavit. Ve chvíli, kdy si začnete namlouvat, že s IQOS přestáváte kouřit, si vaše tělo začne myslet, že se zbavuje nějakých škodlivin, nějaké závislosti a začne procházet procesem podobným odvykací kúře. Pravdou však je, že nepřestáváte kouřit, ale pouze přecházíte na jakousi méně škodlivou variantu, při které do sebe dostáváte méně nikotinu a škodlivin.

Jedna věc je jasná – po přechodu na IQOS je o dost jednodušší, zbavit se návyku kouření úplně. Nejdříve se přechodem na IQOS sníží dávka nikotinu dostávaná do těla a zároveň postupně odpadá rituální zapalování cigaret, kdy se například probudíte a těšíte se na první ranní cigaretu. IQOS je tedy prostě a jednoduše zdravější a bezpečnější obdobou klasických cigaret.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *