Rubriky
Nezařazené

Návod, jak zachránit IQOS po vyprání nebo promoknutí

Návod, jak zachránit IQOS po vyprání nebo promoknutí

Občas se prostě stane, že svůj IQOS necháte ležet venku na dešti nebo, že vám spadne do vany, umyvadla nebo záchodu a vy ho utopíte. Není však potřeba v takové situaci zoufat, existuje totiž několik zaručených způsobů, jak předejít nucené reklamaci zařízení a koupi nového. Jak postupovat při čištění? To se dozvíte v tomto článku!

Co je pravda a co je lež?

Hned pro začátek se vyvarujte v České republice velmi oblíbeným babským radám a lidovým mýtům, to totiž zaručeně není dobrým řešením. Nejjednodušší je přístroj okamžitě vzít a vydat se do servisu, kde vám poskytnou okamžitou pomoc. My však pro vás máme ještě pár rad, jak napomoci záchraně vašeho zařízení:

  • Co nejrychleji IQOS rozložte na oddělitelné části. V jeho dutinách jistě najdete mnoho vody.
  • Raději nevkládejte holder do dobíječky ani se ho nepokoušejte nabíjet bez odborného vyčištění zařízení.
  • Nesnažte se zařízení ohřívat (v troubě, mikrovlnce, na topení) nebo fénovat, většinou to ničemu nepomůže, naopak přitíží.
  • Nevkládejte zařízení do rýže, také to ničemu nepomůže. Rýže vysuší pouze povrchovou vlhkost, nikoliv vodu zvnitřku zařízení.
  • I když se vám bude zdát, že kapalina vyschla, stále není vyhráno. Usychající voda vytváří drobnou oxidační vrstvu, která vše pokryje a může vše pokazit ještě více, než samotná voda.

Nezapomeňte, že problémem není pouze vyložené utopení nebo namočení přístroje. Velmi škodlivé může být například promrznutí IQOS, kdy se tající led, pára a rosa dostávají do všech zákoutí přístroje. Poškodit zařízení může i pouhá ranní vlhkost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *