Rubriky
Nezařazené

IQOS zahájil prodej už i v USA

IQOS v USA

Před několika dny Americký federální úřad pro potraviny a léčiva (FDA) povolil uvedení elektronické cigarety IQOS na americký trh. Tomu však předcházelo velmi rozsáhlé zkoumání a množství výzkumů a analýz, které nakonec potvrdily, že se jedná o méně škodlivou variantu kouření oproti klasickým cigaretám. Povolení bylo uděleno na všechny tabákové výrobky od společnosti Phillip Morris Products SA, které využívají systému Tobacco Heating System.

Agentura FDA na základě výzkumů zjistila, že aerosol, který produkuje systém IQOS, obsahuje méně škodlivých chemických látek nežli kouř z běžných cigaret. Podle dostupných studií je v IQOSU srovnatelné množství nikotinu, ale například expozice oxidu uhelnatého je srovnatelná s expozicí v životním prostředí a hladina akroleinu a formaldehydu je až o 90% nižší nežli u klasických cigaret.

Na výrobky však byla uvalena silná marketingová omezení a to jak na prodej, tak na reklamní spoty a to hlavně, aby se jich nedostávalo mladistvým. Exkluzivní licenci na prodej výrobků IQOS získala v USA firma Altria a s prodejem začne již v létě letošního roku. Hlavní IQOS obchod by měl být podle dostupných informací otevřen v Atlantě a dále má vzniknout velké množství mobilních obchodů po celých Spojených státech. Jak firmě Altria tak společnosti Phillip Morris v reakci na toto rozhodnutí vzrostly hodnoty akcií přibližně o 2%.

Generální ředitel firmy Phillip Morris vidí tento krok, jako velký krok vpřed, který má pomoci americkým občanům přejít z klasických škodlivých cigaret na méně škodlivý IQOS stejně tak, jako se to podařilo již 7,3 milionům lidí po celé Evropě. Vydání povolení vnímá jako historický milník USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *