Rubriky
Nezařazené

IQOS.com – Nahřívaný tabák láká už i nekuřáky

S příchodem každé nové řady elektronických cigaret IQOS, firma slibuje větší přechod kuřáků klasických cigaret právě na nejnovější trend v podobě nahřívaných cigaret. Tyto výrobky mají být prokazatelně méně zdraví škodlivé. Podle expertů však v některých případech tato novinka láká i nekuřáky. Tím se rapidně zvyšuje počet lidí užívajících tabákové výrobky. I přesto, že se původně při příchodu IQOS cigaret počítalo spíše s opačným efektem v podobě úbytku lidí závislých na cigaretách.

Podle expertů postupem času velké tabákové firmy, v případě IQOSU Phillip Morris, začínají chápat, že klasické kouření je v dnešní době čím dál méně společensky únosné. Firmy se tak snaží vymýšlet vlastní alternativy, aby klasické kouření nahradily a udržely se tak na mezinárodním trhu.

Většina lékařů uvítala příchod nahřívaných cigaret na trh s nadšením a nadějí, že by tato novinka mohla závislým kuřákům alespoň trochu vynahradit klasické cigarety. Z větší části také potvrdili tvrzení firmy, že cigarety www.iqos.com by měly být odhadem až o 90 procent méně škodlivé nežli běžné cigarety. Ovšem vyjádřili svou nespokojenost s tím, že klasické cigarety jsou nadále prodávány a stále tak škodí mnoha lidem po celém světě.

I ostatní výrobci již přichází na trh s vlastními alternativami. British American Tobacco, firma vyrábějící cigarety značky Lucky Strike přišla s přístrojem na zahřívání cigaret s názvem GLO a Japan Tobacco s přístrojem Ploom Tech. V Základu se však jedná o stejný princip a stále zůstává jedničkou na trhu IQOS, který se nedávno pochlubil novinkou s názvem IQOS 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *