Rubriky
Nezařazené

IQOS a přibírání na vaze? IQOS při hubnutí

Trápí vás přibývající váha po skončení s kouřením?

Přestat kouřit samo o sobě je velmi těžkým úkolem pro každého kuřáka natož, když odměnou za všechnu tu snahu se vám pak stanou přibývající kila. No není to za trest? Důvod, proč se toto děje je velmi prostý stejně tak, jako jeho řešení. Proč je tomu tak a jak se vypořádat s naskakujícími kily si řekneme v tomto článku!

Je obecně známo, že nikotin zrychluje metabolismus a to dle vědců až o 15%. Navíc zvyšuje krevní tlak a srdeční činnost a tepová frekvence se zvedá i o třetinu. A tak je jasné, že kouření bude mít co dočinění i s váhou. Při absenci nikotinu v těle se metabolizmus velmi zpomaluje a všechny funkce klesají, kvůli čemuž začínají naskakovat kila jako na běžícím pásu. Jedna nevykouřená krabička cigaret se pak jednoduše vyrovná porci velké večeře. Navíc je pravda, že nikotin také neblaze působí na játra, která v důsledku toho produkují glykogen, který omezuje pocit hladu. Proto mnoha lidem místo vydatné snídaně, stačí káva a dvě cigarety, aniž by měli hlad.

Jak přestat nabírat kila?

Překvapivým řešením na zrychlení metabolizmu je začít více jíst. Kila navíc totiž nenabíráte z hladu, ale kvůli pomalému metabolizmu. Doporučuje se jíst nejlépe každé tři hodiny. Stačí drobné porce zdravého jídla a brzy se začnete cítit lépe. Na internetu naleznete také mnoho tabulek a statistik s jídly, které zaručeně působí na zrychlení metabolizmu. Patří sem i takové jako jsou jablka, citrony nebo avokáda. Tak s chutí do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *