Rubriky
Nezařazené

Co může nejvíce poškodit IQOS?

IQOS Poškození

Nějaká ta malá nehoda s IQOS se stane prostě každému – někde vám upadne, poškrábe se nebo ho třeba něčím polijete. Na první pohled to vypadá jako nenávratná katastrofa, ale nakonec to zas takový průšvih není. Řekneme si, co dokáže nejvíce poškodit vaše zařízení a jak proti tomu účinně bojovat!

Pro váš IQOS jsou nejhorší tekutiny, ať už je to pivo, limonáda nebo mořská voda, všechny dokáží vašemu zařízení pořádně uškodit. Pojďme si tedy říct, které uškodí nejvíce a jak se s nimi vypořádat:

Voda, déšť, káva nebo čaj

Stane se, že vám IQOS trochu zmokne, pak ho necháte den sušit a nakonec vám přijde, že je již úplně suchý. Problém je, že všechny tyto nápoje a tekutiny obsahují z velkého množství vodu a ta je plná minerálů, které uvnitř zařízení způsobují oxidaci, která je hlavní příčinou koroze (rezivění). Dlouhou dobu si toho sice nevšimnete, ale nakonec se problémy dostaví a nebude se jednat o nic příjemného ani levného. Čištění se pak provádí pomocí antioxidačního spreje nebo ultrazvuku v servisu (nikoliv doma).

Sladké nápoje, pivo

Takové nápoje jsou pro IQOS opravdovým peklem. Obsahují plno cukru a i po zaschnutí zůstane vše lepkavé a vlhké. Drobné součástky (konektory, spoje, tlačítka) se zalepí cukrem a ve skulinkách uvnitř se zase dlouho udrží vlhkost. Takový problém už vůbec nevyřešíte doma, mnohdy to totiž nezvládnou ani v servisu. Důležité je přijít s tím do servisu ihned a dohlédnout, aby zařízení okamžitě rozebrali.

Slaná voda, chemikálie

Slaná voda je prostě konec. Je to dokonce větší pohroma než vyprání v pračce, přestože velkým problémem je obojí. Sůl i chemikálie okamžitě rozežírají drobné spoje a součástky. Je nutné okamžitě navštívit servis a doufat v zázrak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *